ŞANS KURABİYESİNİN GÜCÜ ADINA

         

Herkese merhaba

Bu benim buradaki ilk yazım olacak. Bu yüzden biraz heyecanlıyım. Sizlere LİFS’i anlatacağım bu yazımda. Aslında her şey Şans Kurabiyesindeki o yazıyla başladı. Kağıt da “Yaşamınla ilgili radikal kararlar alacaksın” yazıyordu. Başta ne olduğunu anlamasam da LIFS’in kurucusu Betül o an aydınlattı beni aslında. Eğitimden ana ekibe geçiş, oradan da Lifs ile yollarım kesişmişti. İlk gün Emin ve ben ekibe alınmıştık. Lifs’e neden katıldığımı, aylar sonra bir sorgusunda Murat Abi’nin Lifs ruhunun içim de olduğunu söylemesi ile anladım.

Bilgisayarı bilmeyen bana, photoshop CC’ yi tane tane anlatmıştı Nurdilek. Hakkını ödeyemem onun. Hiç kızmadan sorularıma yanıt vermişti. O gün ilk terimim ‘Liman’ çıkmıştı.

Ekibimim diğer üyeleri; Sina, Yağmur, Simge, Büşra ve Recep sanki aylardır ordaymışız da ekibe ara verip gelmişiz gibi karşılamışlardı Emin ile beni.

 

Aradan iki hafta sonra Simge asistanlığa terfi edince yerine Zuhal gelmişti. Lifs havası bir başkadır. O havayı tattığınız an ayrılmak istemezsiniz. Hele bir kere terim yapmaya ve o terimi binlerce kişiye ulaştırdığınız an tarifi anlatılmaz bir mutluluk sizi bulur.

Aslında Lifs ve Industryolog bana ekip olmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu öğretti. Yıllarca her şeyi kendi kendime yoluna koyan bana ekip olmanın eşsiz olduğunu, yaptığınız bir işin diğer grup arkadaşlarınız tarafından karşılık beklemeden takdir edildiğindeki o mutluluğu öğretti… Şimdi bu kocaman ailenin bir parçasıyım ve onlara minnettarım.

Bir sonraki Lifs macerasında görüşmek üzere…


Like it? Share with your friends!

0