Red Team Perde Arkası

Herkese merhaba,

Takım olabilmek sizce ne demektir? Beraber başarılı bir iş yapmak, takımdaki herkesin birbirine uyum sağlaması ve bunun gibi birçok cümle sıralayabileceğinize eminim. Bugün sizlere şu an içinde bulunduğum Red Team’deki gelişmeleri anlatacağım.

Evet, takım olmaktan bahsettik… Türkiye’nin dört bir yanından, bambaşka okullardan,yemek zevkleri, mizahları, alışkanlıkları farklı; akademi gelişim gruplarından Red’te olan sekiz yoldaşımla olan gelişim planlarımızdan bahseyim biraz.

Her şeyden önce biz, paylaşmayı ve desteklemeyi özümsedik. Bir makale okuruz, bir video izleriz “bizimkilerde baksın buna bi” dediğimiz her şeyi birbirimizle paylaşırız. Bu paylaşılanlar asla geri dönüşsüz kalmaz. Fikre katılan, katılmayan, yorumlayan her arkadaşımızla paylaşımda bulunuruz.

 

GTM’ler dört gözle beklenir ve belirli bir saatte herkes adeta hazır olda bekler. Birbirimize zulüm ederiz. Nasıl mı?

İngilizce mi öğrenmek istiyoruz? Bunun için plan ve program yapıyoruz. Öğrenmek isteyen ama erteleyen arkadaşlarımıza programa uyması için zulmediyoruz. Bu zulüm tabii ki zoraki olmuyor. Birbirimizi konuyla ilgili sorular sorarak anlamaya çalışıyoruz. Kendimiz kadar takımdaki sekiz kişiyi de düşünüyoruz. Plana uymadığını fark ettiğimizde nedenini öğrenmeye çalışıp arkadaşımızı geri getirmeye çalışıyoruz. Çünkü bazen birileriyle aynı yolda yürüdüğümüzü görme ihtiyacına düşüyoruz. Herkes yürürken siz oturmak ister misiniz?

Farklı konseptlerde sorgularımız olsun dedik. Bir cümleyi, bir düşünceyi veya bir kitap yazısında aslında ne demek istiyor tartışalım istedik. Tam gaz devam ediyoruz. Herkes o kadar farklı görüyor ki bir olayı… Bir masanın hem üstünden hem yanından hem kenarından bakmayı öğreniyoruz böylece. Hayatta karşılaştığımız olaylara da böyle bakmaya alışıyoruz. Bu daha doğru kararlar vermemize, karşımızdaki insanı daha iyi daha çok empati kurarak anlamamızı sağlıyor bence.

Hepimiz birimiz, birimiz redimiz için!

Daha neler neler… Hepimiz bir aile olduk. Paylaşarak, anlayarak ve öğrenerek… Umarım perde arkasını merak edenlerin içini biraz rahatlatabilmişimdir. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

 


Like it? Share with your friends!

0