Herkese merhaba. Dna’da ilk kez yazacağım ve biraz heyecanlıyım. İlk yazımda sizlere akademiye nasıl başladım, oryantasyon süreci nasıldı ve şimdi neler yapıyorum onlardan bahsetmek istiyorum.

Akademiyi 2016 yılında ileride yapacağım mesleğim Endüstri mühendisliğini tercih ettiğimden beridir takip ediyorum. Yeni tercih yaptığım için “Mesleğimde bir adım önde olmak için neler yapmalıyım?” diye araştırmalar yaparken akademiyle karşılaşmıştım.

 Aradan bir sene geçti ve Murat abinin şehir şehir gezeceğine dair bir Instagram postunu gördüm, heyecanlandım ve yaşadığım şehre –Kütahya- gelmesini temenni ederek akademideki yazıları takip etmeye devam ettim. Murat abinin Bursa’da yaptığı buluşmada kendim bulunamamıştım ama yakın arkadaşım buluşmuştu ve bana ekibe dahil olabileceğimizi söyledi. Ve ekim ayında oryantasyon ekibindeydik artık.

Oryantasyon sürecinde hiç tanımadığım insanlarla bir araya gelmiştik ve başlarda zorlanmadım desem yalan olur. Ama ekibin dinamik ve sıcakkanlı ruhu seni içine bir kere aldı mı işte ondan sonra kopmak kolay olmuyor. Oryantasyonda edindiğin bilgilerin yanı sıra en önemli ve en güzel şey dostluklar oluyor diyebilirim. Akademide oryantasyon sürecini tamamlayıp ekibe geçtiğimiz gün benim doğum günümden bir gün önceydi ve bence bana gelen erken doğum günü hediyesiydi.

Ekibe geçince sorumluklarımın olduğunu fark ettim. “AYLIK YAZI HEDEFİ”. İlk hedefim üç yazı yazmaktı, yazılarımı yazmaya başladıkça kendi fikirlerinle bir şeyler ortaya koymanın hazzının farkına vardım. Araştırıyorum, şaşırıyorum ve kendi cümlelerimle insanların okuması için bir ürün ortaya çıkarıyorum. İşte bu yaptığım para ile satın alınamayacak bir duygu, bu duyguyu tattığım için iyiki akademideyim diyorum. Yeniden görüşesiye kadar mutlu,huzurlu ve sağlıklı kalın.

 

 


Like it? Share with your friends!

0