Merhabalar,

Industryolog ailesi içinde herkesin bir ekibi ve bir görevi vardır. Akademiye dahil olduğumda oryantasyon sürecinde tanıdığım arkadaşım Havva ile Terim Ekibine alındık.

Terim ekibi her gün bir terimi açıklamak üzere kurulmuş bir ekiptir. Ben sanıyorum ki tüm akademi birer kelime çıkartıyor sonra o kelimeler sırayla yayınlanıyor. Ekibe dahil olunca tüm bildiklerim boşa çıktı birden. Meğersem benim canım ekibim tüm hafta karınca misali harıl harıl çalışıyormuş.

Ekibe bir geldim, herkes görev diye dolanıyordu. Tabi ben anlamıyorum hiçbir şey ama benim asıl merak ettiğim görevlerden çok ekip arkadaşlarımdı. Onlar benden önce katıldığı için oryantasyon sürecinde hiçbiri yoktu dolayısıyla onlarla ilk defa karşılaşıyordum. (Havva hariç)

Herkes görev konuşuyor ben ise soruyorum “Hangi şehirdesiniz, kaçıncı sınıfsınız, neler yapıyorsunuz?..” Merak işte 🙂 Herkes görev konuşulurken benim bu sorularıma net cevap veren kimse yoktu, haklı olarak. Dedim ki “Eyvah yandık, burası sıkıcı insanların mekanı sanırım, kaç Nurdilek kaç!” Biraz vakit geçirince gördüm ki olay hiç de öyle değilmiş.

Şimdi size nasıl bir ekip olduğumuza dair ipucu veriyorum.

Bu fotoğraf canım Kaptanımız Betül’ün muhteşem photoshop yetenekleriyle hazırladığı doğum günü partisine aittir. Bu arada İYİ Kİ DOĞDUN BÜŞRA! Seni çok seviyoruz.

Gördüğünüz gibi çok renkli insanlar, siyah beyaz fotoğrafta bile ışık saçıyoruz. Birlikte hiç aynı masaya oturmasak bile onlarla kırk yıldır aynı sofradan yemek yemişim gibi samimiler. İyi ki kaçmak gibi bir hata yapmamışım.

Kısa bir süre içinde alışıp görev başına geçtim. Photoshop programını ekip arkadaşlarımın da yardımıyla kurdum. İlk terimimi hazırladım. ‘GLOKALİZASYON’ bu kelimeyi Murat Abi önermişti. Okuyamıyorum bile nasıl yaparım ben bunu derken işte ilk terimim;

Korkarak attığım bu terimi ekipteki arkadaşlarım ve Murat abi görünce ağlamışlardı. Hayatlarında hiç bu kadar güzel yazılmış, örneklendirilmiş, açıklanmış kelime görmediklerini ve benim usta biri olduğumu söylemişlerdi demek isterdim ama sadece güzel olduğunu, bu işi kavradığımı söylemişlerdi. O an dünyanın en mutlu ve havalı insanı bendim sanki. Betül işi kaptığımı görünce trilyonlarca terim görevi verdi. 🙁 

İşte böyle geldim, tanıdım ekibi. Şimdi onlarla çok iyi vakit geçiriyorum. Tüm ekibi çok seviyorum.


Like it? Share with your friends!

1