LIFS ekibi anlatılmaz yaşanır bu yüzden size biraz bu ekibi yaşatmaya çalışacağım.

1.Adım: Başlıyorum

Ben akademiye dahil olduğumda LIFS ekibiyle alakalı çok bilgiye sahip değildim. Ama çok renkli bir ekip olduğunu biliyordum.Farklı tasarımlarla çok farklı terimleri ele alıyorlar bende zevkle okuyordum. Ne tasarım hakkında ne de süreç hakkında bilgi sahibi değildim.Bir gün ekipten arkadaşım Nurdilekle terimler hakkında konuşuyorduk ve akşam kendimi bu ekipte buldum 🙂

2.Adım: Öğreniyorum

Ekibe biraz geç dahil olduğum için ilk olarak her şeye bir adım geride başladım.Yanlış anlamayın yani terimleri okurken güzeldi ama nasıl yapıldığı hakkında hiçbir fikrim yoktu. Kaptanımız Betül (sonraki kısımlarda kapti olarak geçecek) bana her şeyi yavaş yavaş anlattı programı yükledim nasıl kuracağımı anladım, olayın ne olduğunu ve nasıl yapıldığını böylece öğrenmiş oldum. Her alakasız soruma rağmen ekipten atmadan cevap veren  kapti gibi kaptiye burdan selam olsun 🙂 Böylece artık terim yazıp onu görsel hale dönüştürmeyi anlamış oldum.

Ama nasıl?

Lütfen biri bilgisayarıma gelip şu olayı çözebilir mi yapamıyorum 🙁 diyerek. Nurdilek (ekip arkadaşım) bilgisayarımı ele geçirip bana her şeyi uygulamalı olarak gösterdi. Tabi ben büyük bir aydınlanma yaşadıktan sonra bilgisayarımı terketti. Eskiden yeni tasarım olunca eleştirirdim hep bu renk olmamış şurası daha solda olsun gibi, işin içine girdiğimde yapılan şeylerin nasıl bir emekle oluşturulduğunu gördükten sonra tasarımlara hatta yapılan tüm işlere farklı bir gözle bakmaya başladım.

3.Adım: Eee artık görev zamanı

İlk terimlerimi yaptım. Olmamış burası, böyle değil ve bu font yanlış gibi her türlü tepkileri aşarak şuan bir terim canavarı olarak karşınızda bulunuyorum ve terimlerimizi kontrol ederken bende dahil oluyorum.

Ekip arkadaşlarımdan Nurdilek böyle bir fotoğraf atmıştı sanırım ekibi simge taşıyor demek istiyor ben öyle yorumladım. Ama kendisini bunu inkar edip tüm fotoğrafı at diyordur eminim şuan.

Yinede fikrim değişmedi tabi yorum sizlerin. Şakayı bir yana bırakırsak bu benim terim ekibine geçişimin kısaca bir özetiydi. Nasıl yapıldığı hakkında hiç bir fikrim olmayan bir konuda artık bir şeyler deniyorum. Yaptığım tasarımlarımı atıp nasıl sizce diyebiliyorum bu benim için çok büyük bir gelişim. Ekipte ne kadar bir iş yapmak için toplanıyor olsak da her türlü konudan konuşabileceğimiz gerekirse destek olup yanında olabileceğimiz bir aile LIFS Ekibi. Kapti her ne kadar üzerimize durmadan görev atsa da (kapti hep şaka bunlar  🙂 ) terimle alakalı her şeyi büyük bir zevkle heyecanla yapıyoruz bunlar görev değil hep beraber nasıl daha iyisini yapabiliriz oluyor.

Yani görev dediğim de böyle bir şey kendi kedinize görev verdiğiniz bir yer düşünün.İşte benim terim ailesine girmem böyle oldu.

Ayrıca gördüğünüz gibi her şeyi soruyorum bilmemem ekibin işine geliyor. Bana öğretirlerken daha çok gelişiyorlar. Sizinde gördüğünüz gibi ekip benim sırtımda yükseliyor.


Like it? Share with your friends!

0