Herkese merhabalar;

İnsan kendi ailesini nasıl anlatır, ne kadar anlatabilir bilemiyorum. Bu yüzden nereden başlayacağımı bilmeden direk konuya giriyorum.

Ekibe girişim herkesin olduğu gibi benimde oldukça ani oldu. Murat Abi’nin “Artık term ekibindesin” demesiyle kendimi bambaşka bir yerde buldum. O an ki şaşkınlığım kısa sürede geçip yerini büyük bir heyecan almıştı. Çünkü ekibin yaptığı iş gerçekten yoğun bir tempo gerektiriyordu ve ayak uydurup uyduramayacağımı kestiremiyorudum. Başlamadan bilemem deyip en hızlı şekilde öğrenmeye başladım. Öğrenmek demişken, özellikle altını çizmek istiyorum çünkü biz Industryolog Akademi olarak her ne yaparsak yapalım, yeni bir şeyler öğrenme gayreti içerisindeyiz. Bizi ayakta tutan en önemli unsurun da bu olduğunu düşünüyorum. Hangi ekipte olursak olalım tek bir amacımız var. Öğrenmek ve öğrendiklerimizi paylaşmak!

 

Gelelim bizim ekibe 🙂 Akademinin en sevdiğim yönü, birbirini daha önce hiç görmemiş insanların uzun yıllardır arkadaşmış gibi birbirleri ile olan iletişimi ve samimiyeti. Terim ekibi ise bunu en yoğun yaşayabileceğiniz yer diyebilirim. Katıldığım andan itibaren aramızda oluşan dostluk ve samimiyeti nasıl anlatırım diye düşünüyorum ama tarifi yok sanırım. Arkadaşlarımın da dediği gibi gerçekten anlatılmaz yaşanır.

Öncelikle yaptığımız işe olan saygımızın ve gerçekten severek yapıyor olmamızın büyük bir etkisi var. Ekipteki herkes başarıya da başarısızlığa da sonuna kadar açık. Herkes başarılı olmak ister, bizde istiyoruz. Önemli olan başarısız olduğunuz anda ekip olarak bir arada kalmanız. İşte biz her şeyden önce bunu başarabildiğimizi düşünüyorum. Yeni bir tasarıma ya da terime gelen her eleştiride hepimiz elimizi taşın altına sokuyoruz. Daha iyisini yapmak için uğraşıyoruz. Başkalarından önce kendi kendimizi eleştirebiliyoruz.

Ünlü bir şefin sevdiğim bir sözü var; “Sabretmeyi öğrenin, yemeklere tuzu pişirirken atın. İstemediğiniz zaman yemek yapmayın. Yemek gönül işi ve sizden bir parça olması lazım.” İşte bizim mutfaktaki sır da tam olarak bu.


Like it? Share with your friends!

3