Nasıl Da Benimsemişiz Ailemiz

Öncelikle herkese merhabalar,

Her gün bir kez daha anlıyorum ki bizler Akademi ailesini çok benimsemişiz. Peki neden mi böyle düşünüyorum? Bu sorunun cevabı aslında o kadar basit ki.. Mesela siz sabah uyandığınızda elinize telefonu aldığınız zaman ne yaparsınız? Mutlaka hepiniz birilerine “Günaydın” mesajı  yazarsınız. İşte biz o günaydın mesajını direk grubumuza yazıyoruz. Ya da şöyle düşünelim? Canımızın çok sıkkın olduğu bir an oluyor, o an gruba yazıyoruz ve keyfimiz yerine geliyor. Gerçekten bunu sizlere tüm samimiyetimle söylüyorum. Çünkü o kadar benimsedim ki bazen aileme anlatmadığım, sakladığım çoğu şeyi bile burada paylaşıyorum.

 

 

Başka bir örnek verecek olursam, mesela siz ne hata yaparsanız yapın anne babanız sürekli arkanızdadır ya akademide de bu böyle. Burada “Kusura Bakma” cümlesine yer yok! Çünkü içimizden biri, bir hata yapsa da o hatanın el birliğiyle düzeltileceğini veya bu hatayı düzeltmek için yardımda bulunulacağını biliriz. Yani herkes bir yanlışta veya hatada birbirinin destekçisidir.

 

 

Bazen de içimizden biri yeni bilgiler öğreniyor, sosyal medyada güzel veya eğlenceli bir video buluyor. Bunu hemen bizimle paylaşma ihtiyacı duyuyor. Bu bende de aynı şekilde. İnsanın ailesiyle her şeyi paylaşmak istemesi çok normal çünkü. Güldüğünde gülmesini istemesi veya başarısına ortak olmasını istemesi. Bunların hepsi bizim birliğimizin göstergesi.

 

 

Bugün grubumuzda yaşanan bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Sabah Murat abi geçmiş yıllarda kapanan bir ekiple ilgili  önceden yazdığı bir düşüncesini grupla paylaştı. Tabi yazıyı okuyan herkes ben de dahil olmak üzere hepimiz şu an için atılan bir yazı sandık. Çünkü Murat abi çok önemli bir kararı paylaşmak istediğini belirterek yazıya başlamış ve ekibin kapatılacağını duyurmuş. Tabi biz o ekibin bizim ekip olduğunu sandık ve hepimiz birden yazının sonunu okuyana kadar can çekiştik. Herkes korktuğunu açık şekilde dile getirdi. İşte ben de tam o anda dedim ki “İyi ki böyle güzel bir aileye sahibim!” Çünkü bakıyorum, herkes ekibi kaybetmekten korkuyor. Aslında düşündüğümüz zaman birbirine bu kadar bağlı kocaman bir aileyi kaybetmekten kim korkmaz? 

Yazımın burada sonuna gelmiş bulunmaktayım. Tekrar görüşmek üzere, sağlıcakla kalın..

 

 

 


Like it? Share with your friends!

0