Proje Zeta – 2 Hafta 1 Yazılım Dili Programı Nedir?

Merhaba herkese.

Industryolog’da yeni bir yazılım öğrenme projesi başlatıyoruz.

2 Hafta da 1 Yazılım Dili Projesi.

2 Hafta 1 Yazılım

Yazılım dillerini öğrenmek sanıldığı kadar zor değil aslında. Hem bunu göstermek için hemde işinize uygun dili kendiniz deneyerek bulabilin diye bir proje bu.

Yapmak istediğiniz işe göre size uygun dilin hangisinin olduğunu birilerinden okuyarak karar vermek çok doğru bir tercih değil.

Bu durumu yakında zamanda tecrübe ettiğim için bu projeyi başlatma kararı aldım.

Başka birilerinin yönlendirmeleri ile başladığım bir programlama dilinde dilin syntax yapısı nedeniyle çok zaman harcadım öğrenirken. Aynı işlevi gören diğer programlama dillerini deneme zamanı ve cesareti gösteremediğimden de uzun bir süre bu dille devam ettim.

Ancak yakın zamanda fırsat bulabildiğim bir zamanda alternatif dili öğrenmeye karar verdiğimde büyük aydınlanma yaşadım. Hem daha kolaydı hem de daha efektif.

Bu yüzden 2 Haftada 1 Yazılım Dili projesini hayata geçirmeye karar verdim. Burada amacım 2 hafta gibi bir süre anlattığım dili denemeniz belki de kendiniz için hangisinin uygun olduğunu deneyerek görmenizdir.

2 Haftada Yazılım Dili Öğrenilir mi?

Aklınıza böyle bir soru gelebilir. Yazılım dilleri çok geniş kapsamlıdır. O yüzden bu program sizlere 2 haftada bir yazılım dilini tüm incelikleriyle ya da detaylarıyla öğretmeyi vadetmiyor. 2 Haftada dili tanıyabilecek kadar uzun bir zaman. Aslında 1 hafta da yeterli bir zaman ama sıkıştırmak istemedik programı. Bu programla size uygun dili bulup üzerinde gelişiminize devam ettirmek kararı alıp almamanız noktasında yardımcı olmaya çalışıyor olacağım.

Hangi Dilleri Öğreneceğiz

HTML 5

CSS3

JavaScript

ASP.NET MVC

C#

Matlab

Xamarin

Kotlin

Android

C

C++

Python

Go

Swift

Tüm bu dillere hep 2 haftada bakacağız.

O zaman gelin başlayalım.


Like it? Share with your friends!

1