Proje Yazmaya Var Mıyız?

Merhaba,

Sizlere Akademi’nin henüz yeni olan fakat ilerleyen zamanlarda çok güzel işlerin çıkacağı bir gruptan bahsetmek istiyorum. Project & Digital Media.

Üyelerini daha çok yeni mezunların oluşturduğu bu grupta ben de taze bir mezun olarak varım. Üniversite zamanlarında katılmayı istediğim ama nasip olmayan bir proje programı vardı. O zamanlar proje hazırlama işleri gözümde çok büyürdü. Nasıl hazırlanır, nelere dikkat edilir gibi pek çok incelikleri vardı bu işin sonuçta.

Ekip kurulup kaptanımız Gül abla’nın bizi nasıl bir süreç beklediği ve burada yapacaklarımızı anlatmasıyla hepimizde tabi ki bir heyecan oluştu. Hepimiz üzerimize düşecek görevleri fazlasıyla yapmaya hazırdık. 

İlk iş olarak bir projeyle ilgili temel bilgilere sahip olmak için izlememiz gereken videolar vardı. Bunlarla işe başladık. Sonra yavaş yavaş proje hazırlama işlemlerine doğru adım atmaya başladık. Gül abla’nın kafamızda olayın tam şekillenmesi için gösterdiği yazılar sayesinde daha da her şey oturmaya başlamıştı. Günler ilerledikçe biz kendimize bu konuda bilgili olabilmek adına yeni şeyler ekliyoruz ve eklemeye devam da edeceğiz. Dediğim gibi yolun başındayız. Ama yapacaklarımızı düşündükçe sağladığımız ilerleme bizi daha çok ayakta tutuyor.

Akademinin tüm üyelerinde olduğu gibi bu grupta da grup üyeleriyle birbirimize karşı güçlü iletişimimiz sayesinde adaptasyonumuz daha kolay oluyor haliyle. Yaptığımız samimi konuşmalar ve birbirimizi hiç görmediğimiz halde yabancılık çekmeden sağladığımız sohbet ortamı bu durumu daha da kolaylaştıran etken.

Buranın sevdiğim bir diğer yanı da beraber yaptığımız ingilizce konuşmaları. Hayatımızda İngilizce’nin önemini bilmeyen yok bu zamanda. Biz de burada bize katkısı olması amacıyla fırsat buldukça yaptığımız ingilizce konuşmaları sayesinde kulak aşinalığımızı arttırıyoruz ve bu durumun verdiği keyfi de yaşıyoruz.

Sözlerimi şimdilik burada yazdığı gibi ölmeyip hayatta kalarak bitirmek istiyorum 🙂 Çünkü daha bu gruptaki üyelerin hedeflerini gerçekleştirmesi için uzun süre birbirine ihtiyacı var. Birlikteliğin verdiği güçle aşılamayacak hiçbir şey yoktur. Yalnızca biz yapabileceklerimize inanalım. Zorluklar sadece gözümüzde büyüttüğümüz engellerdir.

Gruba olan sevgim bu yazıyı daha fazla bekletmeme müsaade etmedi. Zaman ilerledikçe gelişimin etkisiyle büyüyen bir ekip olacağız ve yazılarım devam edecek.

Sevginin daima sizinle olması dileğiyle.


Like it? Share with your friends!

0