Lifsli Olmak

Herkese merhaba, işin mutfağından sesleniyorum bugün sizlere.

Peki bugün neyden bahsedeceğim?

Lifs ekibinde olmakla lifsli olmanın farklı kavramlar olduğundan bahsedeceğim. Lifs, akademi bünyesinde yer alan “Learn In Four Steps” mottosuyla hareket eden bir ekip.

Akademiye dahil olduğumdan beri farklı ekiplerde yer almıştım. En son lifste yer alacağımı öğrendiğimde inanılmaz derecede gerilmiştim, sebebi ise lifsin kendi içinde kaynaşmış olması, dışarıdan devamlı çalışan, çok sistemli bir ekip olarak gözükmesiydi. Çok sistemli olduğu konusunda yanılmamıştım ama kendi aralarında kaynaşmış olmaları benim dışarıda kalmam anlamına gelmemişti. Tam tersi yeni gelenleri dışarıda bırakmamak için birbirlerine yardımcı oluyorlardı.

İşte bahsettiğim lifsli olmak kavramını tam da bu esnada anlatmam gerek. Ekipte hiç yabancılık çekmemiştim, herkes sıcakkanlı ve yapıcıydı. Birinin canı sıkkın olsa hemen neşeli bir konu açılıyor ve dert tasa ne varsa ortalıkta uçup gidiyordu. Bu esnada terimler hazırlanıyor, yorumlanıyor ve paylaşmaya hazır hale geliyordu. Biz eğlencemizin içinde bir şeyler üretiyorduk ve bu bize bir yük gibi gelmiyordu. Ekip ruhunu iliklerine kadar hissedebildiğim bir yerdi.

 

Bu anlattıklarımın üzerinden aylar geçti ve hala “LİFSLİYİM”. Aynı ruhla üretmeye çabalıyoruz, yeni insanlar tanıyıp onlara lifs ruhunu anlatıyoruz. Umarım, bir gün ben bu ekipte olmasam dahi, yazdığım lifs ruhunu, lifsli olmanın hissettirdiği duyguları herkes bir nebze olsa dahi hissedebilir.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

 


Like it? Share with your friends!

0