Industryolog Akademi’de Challenge Bir Başkadır

Merhabalar;

Her yerde challenge videoları görüyoruz. Günler geçtikçe hayatımızda farklı farklı challengelara şahit oluyoruz.Hatta o kadar çok challenge yapılıyor ki anti-patik hale gelmeye başladı. Ancak challenge akademide olunca bana birden çekici gelmeye başladı.Çünkü Industryolog Akademi’de challenge bir başkadır. Şimdi ekip ile birlikte yaptığımız challenge sürecine bakalım.

Akademi’de olağan akışın devam ettiği bir akşamda Murat abi ekibe hadi toplanın bakalım diye bir  mesajla geldi. Aslında mesajın orjinali ve daha samimi olan şekli aşağıdadır.

Ekip toplanıyorsa kesin heyecanlı bir haber ya da fikir oluyor. Herkes nefeslerini tutup, gözünü ekrandan alamadan o gelecek olan mesajı bekliyor.İşte tam o andaydık ve o mesaj sonunda geldi. Murat abi bu ay yazı yazma challenge yapalım diyordu. İlk mesajı okuyunca  yine tatlı bir heyecan oluştu. Çok sevmiştim bu fikri ve ekip de çok sevmişti. Sırada herkes kendine bir eş seçip yazı sayısı hedefi belirleyip meydan okuması gerekiyordu.O an aramızda tatlı bir rekabet ortamı oluştu. Herkes kedine bir eş seçip hedef sayısını belirlemeye başladı.Ekibimiz üyelerinden Burak Celal Akyüz nam-ı diğer BCA bana meydan okudu, ”Zuhal’e meydan okuyorum 20” mesajı ile.Tabii ben durur muyum? Hemen meydan okumayı kabul ettim ve ben de ona meydan okuyup hedefimi 21 yükselttim.Ve BCA bey durmadı hedefimizi 30’a yükseltti ve sonunda 30’da karar kıldık.

Tabii meydan okumanın kuralları vardı. Akademi olarak her zaman üretmenin öneminin farkında olduğumuz için tek yazı yazmak ile sınırlı kalmadık. Youtube’a video ekleme, podcast kaydetme, kendi bloglarımıza yazdığımız yazılar hedefimizden düşecek şekilde genişletildi. Ve rekabeti bir tık daha arttırmak ve challenge daha da anlamlı hale getirmek için çiftlerden hedefini gerçekleştirene hediye alalım dedik.Yani kaybeden kazanana hediye alsın kararına vardık. Bu fikirden sonra çiftler birbirine hediye alacaksa o zaman tüm akademi de en yüksek hedefi yerine getiren çifte hediye alsın fikrini ortaya attım.  

Ve fikir ekibin hoşuna gitmişti. Kasım ayına böyle tatlı bir rekabet ile başladık. Beş gün sonra kazananlar belli olacak ve geriye yine ekipçe yaptığımız çalışmalardan biri olarak hafızalarımıza yer edecek.

Buraya yazdığım ilk yazıda tatlı rekabetimizden bahsetmek istedim. Sonuç ne olursa olsun biz yine ekip olmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Az veya çok demeden üreteceğiz.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere.


Like it? Share with your friends!

0