Hızlı Yaşa Çabuk Öl: Academy Professional

Selamlar! Şimdi size oluşması ve dağılması aynı hızda olan güzel bir ekipten bahsedeceğim: Academy Professional.

Şimdi birkaç ay öncesine gidiyoruz. Okulların bitmesiyle Akademi’deki mezun sayısı artmıştı. Yeni mezun olunduğunda çevrenin beklentilerinin artmasıyla sendeki stres oranı da artıyor haliyle. Bunun dışında iş arayışları ya da girilmesi gereken akademik sınavlar derken iş yükün artış gösterebiliyor. Bu gibi durumlar göz önünde bulundurularak mezunların ayrı bir ekip olarak devam etmek isteyip istemedikleri soruldu. Aksi takdirde aynı şekilde diğer ekiplerdeki görevlerimize devam edecektik. Herkesin ortak kararı ayrı bir ekip olarak devam etmek oldu.

İsminin verdiği etkiden mi yoksa bizim o şekilde başlangıç yapmamızdan mıdır bilmem adıyla baya eğlendiğimiz birçok espriye maruz kalan ekip kuruldu. Aynı zamanda bu ekibin kaptanı olarak belirlenmiştim ve açıkçası editör ekibi gibi belli bir gidişatı olan bir ekip olmadığından ne yapacağım, nasıl davranacağım konusunda endişelendiğim bir ekipti. Başlangıcı itibariyle iyikilerimi arttıran ve muhabbetiyle eğlendiğim bir ekip oldu.

Biraz oranın havasından bahsedeyim. Orada her gün günlük güneşliktir. Sabah sporlarından, kahvaltıda bir yudum alıp bırakılan portakal sularına, brunchlardan dernek davetlerine, poker gecelerinden viskilere kadar her şeyimiz dört dörtlüktür. Hepimiz lanet birer sosyetik profuz ?. Kardelen’in deyimiyle “Gülüşümüz bile sahte!”.

Dışarıya Gösterdiğimiz / Aslında Olan

Eğlendiğimiz kısımları geçersek orada boş durmadık ve kendimizi geliştirmeye devam ettik. Şahsen en sevdiğim aktivitemiz English Night’ımızdı. Akademi olarak nightları çok severiz ?. Bu ekibin çoğunluğu ben de dahil olmak üzere artık taze ekip olan Proje&Digital Media ekibinde. Onunla ilgili Kardelen’in yazısını da buraya bırakıyorum. P&D ekibinde kaptanımız, canımız Gül ablamız. Henüz 4 Ekim’de sadece birkaç günümüz varken iki proje yetiştirdik. Kabul edilsin ya da edilmesin o süreçte bir sürü şey öğrenmek, birlikte hareket etmek çok güzeldi.

Birlikte ingilizceye daha çok yönelmiştik profesyonel ekiple. Sonrasında ekip, daha güzel işler yapabilmek adına spesifik bir ekip oldu. Aramızdan başka proje ekibine giden de oldu bu arada. Fakat bu ekibin yüzde doksanı P&D ekibinde kaldı.

The Academy Professional serüveni bu şekildeydi. Anısı kalsın istedim. Biraz geçiş dönemi gibiydi ama bu ekibi her zaman güzel hatırlayacağım. Sevgiyle kalın güzel DNA okuyucuları ?.


Like it? Share with your friends!

0