Merhabalar,

Thomas Edison’ un “Cesaretimi kaybetmiyorum. Çünkü  arkamda bıraktığım her başarısız girişim, başarıya doğru atılmış bir adımdır.” sözünden yola çıkarak, sizlere başarılı olmanın yollarını anlatacağım. Şimdiden keyifli okumalar dilerim.

Size şu soruları sormak istiyorum. Başarı elde etmek için ne kadar çaba gösteriyorsunuz? Başarıya ulaşmak için belirlediğimiz hedefler ne kadar gerçekçi veya enerjinizi hep üst düzeyde tutabiliyor musunuz? İlk engelde hemen vazgeçme yoluna gidiyor musunuz? İşte bugün tam da bu soruların yanıtını birlikte bulacağız.

Başarı ancak bizlerin kendi içimizden ortaya çıkabilir. Çünkü başarı, kendimiz gibi olmakla ve bunu kendimize kabul ettirmemizle ilgilidir. Kim olduğumuzu ilk önce kendimize kabul ettirelim ki, daha sonra bunu başkalarına da korkmadan söyleyebilelim. İşte biz en büyük hatayı burada yapıyoruz. Neden mi? Çünkü içinde bulunduğumuz sistem bizi olduğumuz kişiden daha farklı yapıyor ve sürekli olmadığımız bir insan olmaya itiyor. Bu durum da bizim başarıya ulaşmamızı zorlaştırıyor ve hatta başarısız yapıyor.

“BİLİNCİNİZİ UYANDIRIN VE KENDİNİZ OLUN!”

İlk olarak bilinçli bir şekilde kendimize doğru soruları soralım. Bunun için içinde bulunduğumuz durumu tespit etmeliyiz. Fakat, bazen bu durumu içimize kök salarak gözlerimizi kör etmiş inanışlar veya düşünceler yüzünden ayırt edemeyiz. Sizin burada yapmanız gereken bu düşüncüleri tamamen kendinizden uzaklaştırmaktır. Eğer bu düşünceleri kendimizden uzaklaştırmazsak, elde edebileceğimiz birçok fırsattan mahrum kalırız. Yeter ki bizler kendimiz olup içimizdeki iyi düşüncelere gerçekçi bir şekilde kulak verelim ve cesaretimizi tekrar kazanarak, bu yola çıkmayı göze alalım.

“ENERJİ BAĞLARINIZI AKTİF HALE GETİRİN!”

Başarı için bir yola çıkmayı göze aldık. Fakat tüm bu iyi düşüncelere ve isteklere rağmen, bazen içimizi bir korku kaplar ve kendimizi güvensiz hissedebiliriz. Tam bu noktada o enerjinin ortaya çıkması için biraz sabırlı olmak gerekiyor. Tabi bunun içinde içimizden çıkacak o enerjiye izin vermemiz gerekli. Peki bunu nasıl yapacağız? Öncelikle kendimize zaman ayırmalı, kendimize bir sorgulama yapmalı ve içinde yaşadığımız durumu anlamalıyız. Hatta bu zamanı meditasyon yaparak bile değerlendirebiliriz. Çünkü meditasyon sayesinde hem sakinleşmemiz sağlanır hem de kendi benliğimize ulaşmanın en iyi yoludur.Ayrıca meditasyon yaparken iyi dileklerde bulunmak enerji bağlarını aktif hale getirecek ve enerjimizin yükselmesine yardımcı olacaktır.

“KENDİNİZİ ŞARTLANDIRILMIŞLIKLARINIZDAN KURTARARAK, YENİ PROGRAMLAR YAPIN!”

Çoğumuzun kendimizi şartlandırılmışlıklarımızın kurbanı olduğumuz bir yaşamımız vardır. Hatta bir olaya ve bir kişiye dahi bu şartlandırılmışlıklarımızla yaklaşırız. İşte kendimize yeni programlar oluşturmak için bu şartlandırılmışlıklardan kurtulmamız gerekmektedir. O halde bundan nasıl kurtulabiliriz? Eğer bizim bilinçlerimiz açıksa sahip olduğumuz güç sayesinde bu şartlandırılmışlıkları durdurabiliriz. Olup bitenleri sorgulamayı ve farklı açıdan görmeyi başarabiliriz. Bu sayede zihnimizdeki ışıkları açmış oluruz ve yeni seçimlerle kendi programımızı yeniden oluşturabiliriz.

SORUMLULUK BİLİNCİ OLUŞTURUN VE SORUMLULUKLARINIZI ÜSTLENİN!”

Hayatlarımızdan ve mutsuzluklarımızdan çoğu zaman başkalarının sorumlu olduğunu düşünürüz. Fakat bu düşünce, bizi geri itmekten başka hiçbir işe yaramaz ve belki de bu noktada hiçbir şeyi değiştirmemiz mümkün değildir. Bizler çoğu zaman sahip olmadığımız şeylere odaklanarak, hem sorumluluklarımızdan kaçıyor hem de başarısız olma korkusuna kapılarak hayatın gerçeklerinden uzaklaşıyoruz. Aslında hepimiz kendi içimizde bir sorumluluk bilinci yaratsak ve bu sorunlukları yerine getirsek çok büyük başarılara ulaşacağız. Burada size şu soruyu sormak istiyorum; gerçekten başarılı olmak istiyor muyuz? Yanıtınız evet ise, bu aşama yapacağınız şey sorumluluklarınızı yüzde yüz bir şekilde üstelenmektir.

“GEÇMİŞE VE GELECEĞE BAĞLANMADAN YAŞADIĞINIZ ANA ODAKLANIN!”

Şu an içinde bulunduğumuz an geçmişten ve gelecekten daha önemlidir. Yani her şeyin aslında bir zamanı vardır. Eğer bizler geçmişteki başarısızlıklarımıza deneyim olarak bakmayıp takılı kalırsak veya gelecekteki sonuçlara odaklanırsak şu anda da yapacaklarımıza sınırlama getirmiş oluruz. Fakat içinde bulunduğumuz ana odaklanırsak hem şu an çok fazla yol almış oluruz hem de geleceğimizi şekillendirebiliriz.

UNUTMAYIN, BAŞARI İÇİN TÜM GÜÇ SİZİN ELİNİZDE!

Umarım sizler için faydalı bir yazı olmuştur. Soru ve görüşleriniz için bana fduman@brainytech.net mail adresinden ulaşabilirsiniz. Esen kalınız.


Like it? Share with your friends!

1